Mechanika pojazdowa to niesamowicie duży dział wiedzy, ponieważ do tej dyscypliny prawdopodobnie można jednoznacznie włączyć projektowanie, organizowanie, konstrukcję eksploatacyjną, jak też wszelką naprawę machin, aparatów jak również systemów. W różnorodnego gatunku zakładach motoryzacyjnych niezwykle często widuje się problem napędu spalinowego. Wykwalifikowany mechanik samochodowy jest wstanie rozpoznać czynnik oraz nie w każdym momencie zastąpić każdorazowe detale niesprawnego schematu co odszukać prywatny szczegół odpowiadający za wadę.

Wśród wielokrotnych pobudek rekonstrukcji silnika spalinowego bywa od pewnego momentu ulokowana sonda lambda. Tak więc, sonda lambda została zamontowana w napędzie pod pretekstem czynników środowiskowych. Dzięki niej znawcy zasądzili, iż powietrze wydmuchiwane przez ów podzespół kompozycji motoru bywa zdecydowanie nieskażone. Wobec tego, nowoczesna mechanika samochodowa spieszy do tego aby pojazdy przypuszczalnie mogły być faktycznie mniej wydajne.

Dodatkowo sonda lambda stabilizuje ilość wtłaczanego opału, tak by stopień jego marnotrawienia był mikroskopijny a ogół wtłaczanego paliwa do silnika w jak najwłaściwszy system spożytkowana. W związku z tym przypuszczalnie można opowiadać w dniu ówczesnym, iż osiągnięto dzięki temu niższe zużycie opału.