Niewiele jednostek ma to w świadomości, w głównej mierze bardzo mało kto z opiekunów zdaje sobie sprawę, iż osteopatia może pomóc niemowlakowi. Wystarczy zaaplikować kilka zabiegów, żeby zobaczyć skuteczny wynik. Przede wszystkim osteopatia jest niesamowicie delikatna a także skądinąd ekspresowo oraz bezproblemowo umie dopomóc noworodkom z uszkodzeniami okołoporodowymi, niedomaganiami napięcia mięśniowego, kolkami jelitowymi, ulewaniami, bynajmniej również z różnorakimi niedyspozycjami wieku niemowlęcego. Tak jak już nadmieniono powyżej, osteopatia jest ofiarowywana niemowlęciom w związku z tym, że manewry bywają niewyczerpujące jak również wyjątkowo delikatne. Terapia osteopatyczna operuje na niwelowaniu barier funkcjonalnych, przykłądajacych się do tego, że nie możliwy bywa prawidłowy oraz swobodny rozwój maluszka.

Pracę osteopatyczyną bazuje się na funkcjach anatomicznych. Dzięki systematycznym czynnościom już po kilku wizytach u osteopaty przypuszczalnie można dostrzec progres w stanie funkcjonalnym u malutkiego chorego. Normalne bywa też to, iż jeżeli u dziecka pojawiają się dylematy to należy eliminować je jak najprędzej. Nieobecność jakiejkolwiek interwencji rzeczywiście może przyłożyć się do pogarszającego się rozwoju.

Tak jak dodatnie sukcesy niesamowicie chyżo rzeczywiście można zaobserwować u maleństwa, tak zwyczajnie częste godziny spędzone u osteopaty w późniejszym okresie życia mogą już tak błyskotliwego efektu nie sprawić. W głównej mierze zobaczyć można to w sprawie korekcji złej pozycji ciała, np. walki z skoliozą czy lordozą. Godzi się również mieć w koncentracji, że osteopatia dostarcza faktyczną bonifikatę w długotrwałych stanach bólowych.